Dursun Özbek: ‘Rakipler futbolun dışında da Galatasaray ile uğraşıyorlar’

G.Saray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan’ın Hürriyet’te yer alan açıklamalarına Divan Kurulu’nda yanıt verirken camiaya birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Dün Nef Stadı’nda gerçekleştirilen nisan ayı divan toplantısında konuşan Özbek, Kızılhan’ın “TFF’ye Galatasaray rozeti taktılar. ‘Ligi bitirtmeyiz’ açıklaması sonrası Galatasaray’a kırmızı kart çıkmadı. Pek çok hakem Galatasaraylı. Galatasaray’ın itici gücü Fenerbahçe” şeklindeki açıklamalarına şu cevabı verdi:

G.Saray’a karşı tutumları var

“Her dönemde olduğu gibi Galatasaray’ın başarılı olduğu dönemlerde rakiplerimizin, futbolla ilgili kişilerin Galatasaray’a karşı tutumları var. Bunu yadırgamıyoruz. Çünkü önceden de bu böyleydi, bugün de böyle. Şimdi çok sıkı mücadele zamanı. Bu mücadeleyi de sizlerin adına, Galatasaray adına veriyoruz. Bu mücadeleyi yaparken sizin bizi desteklemeniz çok önemli. O kadar önemli ki rakiplerimiz artık futbolun sahada oynanmasının dışında Galatasaray’ın her şeyiyle uğraşmaya başladılar. Bugünkü (dün) gazeteyi (Hürriyet) okuduysanız görmüşsünüzdür.”

Birlikteliği göstermemiz gerekiyor

Sarı kırmızılıların başkanı, yaşananların ardından camianın kenetlenmesinin önemine vurgu yaparken “Biz şunu bütün dünyaya ispatladık, eğer birlik ve beraberlik içinde olursak onlar ne yaparsa yapsınlar boşuna. Onun için özellikle bu kritik dönemde tekrar aynı birlikteliği bugüne kadar gösterdiğiniz desteği göstermenizi sizden rica ediyorum. Çünkü biz sizden kuvvet alıyoruz. Siz bizi desteklerseniz biz kendimizi en kuvvetli seviyede hissediyoruz” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*