Oğuzhan Uğur HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun Çocuk Yaşta Evlilik Açıklamasına Verdi Veriştirdi!

Cumhur İttifakı’na katıldığını duyuran HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriye Yapıcıoğlu’nun çocuk gelin ve Hizbullah açıklamaları gündeme yeniden geldi. Oğuzhan Uğur ise Zekeriya Yapıcıoğlu’nun ‘Kime göre çocuk bunlar? Bazıları 15 yaşındadır ama olgundur’ sözlerine verdi veriştirdi!

HÜDA-PAR adıyla bilinen Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriye Yapıcıoğlu’nun, Cumhur İttifakı’nı destekleyecekleri açıklaması sonrası ortalık karıştı.

Sebebi ise partinin genel başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun geçmiş dönemlerdeki söylemleri oldu.

Geçtiğimiz yıl, 1990’larda Türkiye’yi kana boğan, Konca Kuriş ve Gaffar Okkan başta olmak üzere yüzlerce kişiyi katleden Hizbullah hakkında “Türkiye Cumhuriyeti’ne göre Hizbullah terör örgütü olabilir ama bana göre bir terör örgütü değil” demişti.

Sonrasında ise Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında “Herkes tartışılabilir, 80 küsür sene önce ahirete göçmüş bir kişiyle ilgili konuşmanın bize ne faydası olacak ki?” sözlerinde bulunmuştu.

Şimdi ise başka bir video daha ortaya çıktı. HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun çocuk yaşta yapılan evlilikler hakkında ““Kime göre çocuk? Neye göre çocuk? Şimdi bazıları 20 yaşındadır ama hâlâ çocuktur, bazıları 15 yaşındadır ama olgundur” sözleri gündeme bomba gibi düştü.

Sosyal medyada büyük tepki çeken görüntüler Oğuzhan Uğur’un da dikkatinden kaçmadı.

Uğur “15 yaşında çocuk, bana göre de çocuktur, ona göre de çocuktur, şuna göre de çocuktur. Çünkü 15 yaşındakiler çocuktur. Olgun da olabilir elbette. O zaman o olgun bir çocuktur.” diyerek isyan etti.

Sonrasında ise densiz bir soruyla karşılaştı…

Soruya tam yerinde bir cevap veren Oğuzhan Uğur, sosyal medyada büyük destek gördü.

Çocuk, çocuktur! Artık ellerinizi, pis ağızlarınızı ve o iğrenç fikirlerinizi çocuklarımızdan uzak tutun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir