Azmi Karamahmutoğlu’ndan gündeme bomba gibi düşen İYİ Parti ile AKP anlaştı iddiası: Akşener ile Çiçek neler görüştü

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Azmi Karamahmutoğlu, Mavi Karadeniz TV’de ekranlara gelen ve Gizem Fidan’ın sunduğu ‘Milli Dalga’ programında gündeme ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Eski İYİ Partili Aytun Çıray’ın “İYİ Parti, İzmir’de AKP ile anlaştı” iddiasını da değerlendiren Karamahmutoğlu, Akşener’in, Sinan Aygün, Cemil Çiçek ve Abdülkadir Aksu ile Mansur Yavaş’ın yıkım kararı aldırdığı Togo Kuleleri’ndeki buluşması hakkında da konuştu.

“AMAÇ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ”

Buluşmanın asıl nedenini açıklayan Karamahmutoğlu, “İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Sayın Abdulkadir Aksu ve Cemil Çiçek ile buluşması Anayasa değişikliğinin değiştirilmesiyle ilgiliymiş. O konu konuşulmuş ve Meral Hanım’ın değişiklikten yana bir tutum sergileyebileceği gündeme gelmiş, Meral Hanım bunu söylemiş. Bazı şartları var AKP’ye. Değişiklikten yana tutumu tabanına ve partisine kabul ettirebilmek için kendisinin bazı siyasi iddialarının gerçekleştirilmesi gerektiğini söylemiş. Bunlardan biri de güçlendirilmiş parlamentel rejime geri dönmek. Başbakanlık sisteminin yeniden kurulması. Burada dikkate alınması gereken şey sayın Meral Akşener’in Anayasa değişikliğinde yana bir tavır alabileceğidir.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Sinan Aygün, Cemil Çiçek ve Abdülkadir Aksu ile Mansur Yavaş’ın yıkım kararı aldırdığı Togo Kuleleri’nde bir araya geldiği iddia edilmişti. Bu buluşma Ankara kulislerinde tartışma yaratırken, görüşmede İYİ Parti’nin yerel seçimlerde çıkaracağı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayının da gündeme geldiği öne sürülmüştü. İddiaya göre, Akşener’in Aygün’e Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı teklifinde bulunduğu ancak Aygün’ün bu teklifi kabul etmediği belirtilmşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir