Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’den ‘play off’ açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Tüpraş ile yapılan stat isim sponsorluğu anlaşmasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

İşte Çebi’nin sözleri:

“Bir süreç aldı bu sponsorluk ama sonu güzel oldu. Tüpraş Ailesi’ne, Koç Holding’in onursal başkanı ağabeyimiz Sayın Rahmi Koç Beyefendi’ye ve Koç Ailesi’ne huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Beşiktaş tarihinin maddi olarak en yüksek değeriyle bu sözleşme imzalanmıştır. Bir milli dev ile, sanayi kuruluşuyla markamızın örtüşmesi beni ayrıca mutlu etmiştir. Stadyum isim, göğüs sponsorluklarının karşılığını en yüksek derecede almak ama mühim olan onları en değerli ve kulübe katkı verecek şekilde harcamak önem ifade etmektedir.

‘SESSİZ VE SEDASIZ GÖRÜŞME YAPMAYA ÇALIŞTIK’

Stadyum isim, göğüs sponsorluklarının karşılığını en yüksek derecede almak ama mühim olan onları en değerli ve kulübe katkı verecek şekilde harcamak önem ifade etmektedir. Bu süreç içerisinde ticari olarak görüşmeler önemliydi. Sessiz ve sedasız yapmaya çalıştık. Diğer görüştüğümüz kişiler incitmemek gerekiyordu. Yayın gelirlerinin düştüğü bir süreç içerisinde bu kaynakları telafi etmek, kısa zamanda çok kolay olmuyor. Sponsorlarımızın Beşiktaş markasına verdiği değerden dolayı bu rakamları biraz olsun telafi ettik.

‘MAĞLUP OLDUK DİYE BEŞİKTAŞLILIK’TAN VAZGEÇMEM’

Dünkü maç, çok tatsız bir maçtı. Ben çok üzüldüm, camia ve taraftar üzüldü. Onlar üzüldüğü için üzüldüm. Futbolun içinde bunlar var. 120 yıllık kulübüz, neler yaşandı. Birlik ve beraberlik içerisinde olur sabır gösterirsek takımımızın çok güçlü ve sezon sonunda hedefe ulaşacağından şüphem yok. Her maçın skoruna göre alkış veya eleştiri doğru değil. Birlik ve beraberlik içerisinde olalım, sabır gösterelim. Takımıma, ekibime, hocama güveniyorum. Yaşanmış olanı bir trafik kazası olarak kabul edelim. Önümüze bakalım. Ne ben Beşiktaşlılık’tan, Beşiktaş başkanlığından dün mağlup olduk diye vazgeçerim ne Rahmi Koç Bey veya Koç Holding sponsorluktan vazgeçer. Bizler bir aileyiz. Acı günde, zor günde, kötü günde, iyi günde beraber olmayı başardığımızı herkese göstermek zorundayız.

‘PLAY-OFF OYNANIRSA DESTEK VERİRİZ’

Play-off kararı bütün kulüplerin ortak alacağı bir karar olacaktır. Böyle bir sonuç olursa, play-off oynansın deriz. O turnuva da bir keyiftir, bir gelirdir. Bu sezon olursa da hay hay. Destek veririz.

‘GÜNEŞ İLE SALİH ARASINDA BABA-OĞUL İLİŞKİSİ VAR’ 

Maç bitmiş, kaybetmek acı bir şeydir. O süreçte bütün sinirler gergin. Salih ile Şenol Hoca’nın arasında bir baba-oğul ilişkisi var. Bunu bilseniz, o hareketin düşündüğünüz kadar kötü olmadığını anlayabilirsiniz. Olmasa iyiydi ama bu bir enstantane sonucu oluşmuş bir şey. Hoca, bir an evvel oyuncularını içeriye almak istiyor. Bu soruyu kendisine sormakta fayda var. Aralarında baba-oğul ilişkisi var, kendi aralarında hallederler.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir