Starfield, 2024’te FSR 3 Dahil Olmak Üzere Birçok Güncelleme Alacak

Bethesda, Eylül ayında piyasaya sürülmesinden bu yana Starfield’a düzenli bir şekilde güncellemeler yayınlıyor. Ancak güncellemelerin çoğu hata düzeltmeleri ve küçük değişiklikler içeriyor. 2023’ün son güncellemesi Xbox oyunu için zaten gelmiş olsa da, stüdyo 2024’te yayınlanması için üzerinde çalıştığı şeylerin bir özetini verdi.

Bethesda, resmi Reddit hesabı üzerinden yeni gelecek güncellemelerin detayını verdi. Gelecek yılın başlarında oyun içerisindeki bazı görevlerde meydana gelen hataların düzeltileceği belirtiliyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz kasım ayında oyun DLSS 3 desteğine kavuşmuştu. Yakın zamanda ise oyunun AMD FSR 3 desteğine kavuşacağını şimdiden belirtelim. 2024’ün başındaki güncelleme, bu teknolojinin neredeyse tüm grafik kartlarında kullanılmasını sağlayacak.

Ayrıca yeni yılın başında gelecek güncellemeyle beraber yeni oyun içi oynanış değişiklikleri de gelecek. Şehirleri keşfederken yararlı bilgiler edinmenize yarayan haritaların aksine, yeni düzenleyici araçlar ve modların yüklenmesi için de destek geliyor.

Bethesda ayrıca bir güncellemeyle Starfield’a “yeni seyahat yöntemlerinin” geleceğini söyleyerek ilginç bir ekleme daha yaptı. Bu, oyuncuların gezegenleri daha hızlı keşfedebilecekleri yeni araçlara sahip olabileceğini gösteriyor olabilir.

Oyuncuların bu özelliklere ne zaman kavuşabilecekleri hakkında da şirket açıklamalarda bulundu. Şirket yeni güncellemelerin altı haftalık aralıklı güncellemeler sayesinde oyuncularla buluşacağını bildiriyor.

Ayrıca oyunun bir hikaye genişletme güncellemesi alması bekleniyor ancak bunun tarihi hakkında henüz kesin bir açıklama yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir