Tekfen, Rusya’daki boru hattı projesini mahkemeye taşıyor

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, işveren idare ile zararların tazminine yönelik görüşmelerde mutabakat zeminine ulaşılamayacağının anlaşılması üzerine proje ile ilgili tüm hak, alacak ve varlıkların tazmini amacıyla işveren OOO Kharampurneftegaz’a karşı Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. ile OOO Rusfen Konsorsiyumu adına 111,5 milyon dolar değerindeki hak talepleri için yargı yoluna başvurulmasına karar verildiği ifade edildi.

Açıklamada, yapılan başvurunun ilgili mahkemede ön inceleme ve değerlendirme aşamasında olduğu belirtildi. Holdingin bağlı ortaklıklardan Tekfen İnşaat yüzde 100 hissesi kendisine ait olan OOO Rusfen ile birlikte Kharampurneftegaz LLC Firması ile 90 km. uzunluğunda gaz boru hattı inşaat ve montaj işleri için sözleşme imzalamıştı.

Sözleşme Rusya Federasyonu’nda Kharampur Gaz Sahası ile Gazprom Ana Boru hattı arasındaki Gaz Nakil Boru Hattının ilk 90 km’lik kısmının yapımını kapsarken projenin sözleşme bedeli 311 milyon dolar büyüklüğünde. Sözleşmenin başlangıç tarihi 1 Şubat 2020 idi ve tamamlanma süresi 16 ay olarak belirlenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir