Tıp öğrencisi viyadükte ölü bulunmuştu: ‘Yükseklik korkusu vardı, oraya çıkamaz’

Kayseri’nin Talas ilçesinde oturan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi 5’inci sınıf öğrencisi Enes Ahmet Tekin, 21 Temmuz’da annesi ile hastaneye gitti. Annesinin yanından, ‘Lavaboya gidiyorum’ diyerek ayrılan Tekin’den bir daha haber alınamadı. Hayatından endişe eden ailesi, durumu polise bildirdi.

Polis arama çalışması başlatırken, basına konuşan ailesi, Enes Ahmet’in tıp fakültesini istemediğini sırf kendilerini kırmamak için bu bölüme devam ettiğini belirterek, oğullarına eve dönmesi için çağrıda bulundu.

Ekipler, 3 Ağustos’ta kaybolduktan 13 gün sonra Tavlusun Mahallesi Derevenk Viyadüğü’ndeki dere yatağında Enes Ahmet Tekin’in cesedini buldu. Tekin, otopsi işlemlerinin ardından toprağa verildi.

Tekin’in metrelerce yükseklikteki viyadükten atlayarak intihar ettiği ihtimali üzerinde duran polis, soruşturmayı sürdürüyor. Tekin’in ailesi ise Enes Ahmet’in ölüm nedeninin aydınlatılmasını istiyor.

Enes Ahmet Tekin’in babası Osman Tekin, “Devam eden süreç üzerinde bende bazı kuşku ve şüpheler oluştu. Ama buna da bir türlü ulaşamadım. Mesela bunlardan biri 3 defa dron kaydı çekilmiş. Çekilen dron kayıtlarının bana verilmesini istediğim halde yaklaşık 1 haftadır bir türlü ulaşamadım. Savcılığa da 1-2 sefer dilekçede bulundum. Talas İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne de dilekçe yazdım. Yine de halen ulaşamamış durumdayım” ifadelerini kullandı.

“AKLIMA CİNAYET ŞÜPHELERİ GELİYOR”

“RÜZGAR ORAYA SAVURAMAZ”

Oğlunun cenazesini görmediğini söyleyen Osman Tekin, “Bir de bize, ‘atladığını düşünüyoruz’ diyorlar. Emniyet de buna kesinlik vermiyor. ‘Atladığı düşünülüyor’ denildiği mesafe ile bulunduğu mesafe arasında aşağı yukarı 40 metrelik bir mesafe var. 80 kilodan bahsediyoruz. Rüzgar onu oraya savuramaz. Başka bir şey mi var? Oraların araştırılmasını istiyorum. O mesafenin profesyonel ekipler tarafından kontrol altına alınmasını istiyorum. Bir ölçüm yapılmasını istiyorum. Oğlumun cansız bedenine ulaştık diyorlar. Ben görmedim. Bir sene önce görmüş olan bacanağımın ifadesiyle o olduğuna nereden varılıyor? Tabii ki DNA testi yapılıyor. Kan da verdik. Bir an önce açıklığa kavuşmasını istiyorum” dedi.

“BİRKAÇ GÜN ÖNCE BİR KADIN GELDİ TELEFONUYLA İLGİLİ BİR SÜRÜ SORU SORDU”

Evlerine bir kadının geldiğini ve oğluyla ilgili sorular sorduğunu belirten Osman Tekin, “Birkaç gün önce bir kadın geldi ve bir sürü sorular sordu. Özellikle de oğlumun telefonu üzerine sorular sorması benim kafamı karıştırdı. Bildiği bir şey mi var? Anlatmak istediği bir şey var da anlatamadı mı? O gün kalabalıkmış söyleyemedi mi? Eğer söyleyemediğin bir şey varsa savcılık bunun üzerinde zaten. Lütfen savcılığa ifade vermesini istiyorum. Başka analar ve babalar, canlar yanmasın. Viyadükte bir tane mobese yok şimdi alelacele bir tane mobese koymuşlar. Viyadüğün tam koymaları gereken yerinde halen mobese yok” diye konuştu.

Yetkililerden yardım isteyen anne Tülay Tekin ise “Lütfen yardım edin. Gören, duyan kim varsa ne olur söyleyin. Ben açıklığa kavuşmasını istiyorum. Oğluma ne oldu? Ne yaşandı? Bilmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir